Başlangıçta Her Şey Tozlarla Kaplıydı

Başlangıçta her şey tozlarla kaplıydı ve kuvvetli bir rüzgarla üflendi. Tozlanmış raflara kaldırdığım geçmişim, gün ışığı görmemiş karanlığımda sanki. Bu naçizane teknoloji içerisinde gönül isterdi ki ” – Şimdi daktilo tuşlarına basarken kalkan tozlar…” diyerek başlangıç yapmak. Ama şuan sadece dün akşam yediğim ekmekten kalan kırıntılara takılıyor bilgisayarımın tuşlarına temas eden parmaklarım… En sevdiğim Sanat Tablosu ile sizleri karışlamak istedim. Tanrı ile ilk insanın temas etmeye yakın elleri… Hayattaki yaşamların ve yaşamımın da böyle olduğunu düşünürüm. Neredeyse sonuca ulaştığımız anlarda santimler kala vazgeçişler veya devam edişlere tanık olmuyor muyuz? Burnumuzun dibinde olan her şeyi ya görmüyoruz ya da görmezlikten geliyoruz.

Bu Blog yazılarım da hayatımızda burnumuzun önümde olan veya sadece bir noktaya baktığımız için tablonun bütününü görmeyen sizlere, kendimin gördüğü kadarıyla, sadece sen ve benim aramda dönecek kelimelerden oluşuyor.

Ben sahip olduğum tüm bilgi veya hisleri en büyük öğretmenden öğrendim. Sizlere de bu büyük öğretmenden öğrendiklerimi aktarmayı değil. Sizlerin de bu sahip olduğum büyük öğretmenden, bilgi ve hisleri öğrenmenizi amaçlıyorum. Çünkü bu öğretmen parayla satın alınamayacak kadar değersiz ama bir o kadar da değerli. Bu öğretmeni bulup biz mi öğreneceğiz diyen soruları duyar gibiyim? Öğretmeni siz bulmayacaksınız siz sadece öğrenmek isteyeceksiniz işte o zaman sizler öğrenmeye başlayacaksınız. Bu öğretmenin kim olduğunu merak eden zihinleri doyurmak için çok çalışmam gerektiğinin farkındayım.

Başlangıçta Her Şey Tozlarla Kaplıydı kapak

Benim sahip olduğum en büyük öğretmen ”Evrendi”.

Okul eşyalarım ise ; kitaplarım beynim, kalemim ellerim, silgim kulaklarım ve defterim ise gözlerimdir. Her şey tamamlanmış gibi gözükse de bu öğretmen neyde ders anlatacak hiç düşündünüz mü? Benim büyük öğretmenimin tahtası ise DOĞA’ydı.

Sizlerle aynı sınıfta(dünya) olmak sizlerle beni bir yoldaş ve bir dost yapar. Tabi ki her sınıfta(dünya) olduğu gibi başarısız olanlar ve başarılı olanlar olacaktır. Ama önemli olan sınavlarda kopya hazırlamaktır. Sınav için çalıştığında değil- ne olursa olsun her ihtimali düşünerek hazırladığın ve kendini verdiğin o kopya ile başarılı olacaksın.

Başlangıçta Her Şey Tozlarla Kaplıydı şimdi bizler aynı yolun yolcularıyız, aramıza

Hoş geldin

Işıkla Kal ve Aşkla Yaşa

Kaynakça ve İleri Okuma

Bu yazı özgün içerik ve yazarın kendi kaleminden yazılmıştır. İçeriğin kaynakçası bulunmamaktadır.

Alıntı Şekli

Arketip Beyin Psikoloji Yayın Platformu APA kurallarını ve kılavuzunu esas almaktadır. Aşağıda bu yazı hakkında APA Kaynak gösterim şekli verilmiştir.

Özkurt, O.G. (2021, Şubat 6). Başlangıçta Her Şey Tozlarla Kaplıydı. Erişim adresi: https://arketipbeyin.com/baslangicta-her-sey-tozlarla-kapliydi/

Paragraf İçi Gösterim: (Özkurt, 2021)

Yasal Uyarı
Yayınlanan bu yazının tüm hakları Arketip Beyin Psikoloji Yayın Platformu’na (www.arketipbeyin.com) aittir. Kaynak gösterilse dahi yazının tamamı özel izin alınmadan kullanılması intihal sebebidir. Ancak alıntılanan yazının bir bölümü, alıntılanan yazıya aktif link verilerek kullanılabilir. Her türlü alıntı, (her müstakil yazı için) 200 kelime ile sınırlıdır. Alıntı yapılan metin üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamaz.
İçerik Bilgisi

Bu yazı Arketip Beyin Ekibi tarafından hazırlanmış ve düzenlenmiştir. Herhangi bir problem ve sorun hakkında İletişim Sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Yayın Yılı: 2021

Yayın Koordinatörü: Osman  Güneş Özkurt

Yazı Editörü: –

Kapak Görseli Tasarım: Sude Altun

Yazar: Osman Güneş Özkurt

Merhaba, Ben Güneş. Küçüklüğümden bu zamanlara kadar hep meraklı ve araştırmacı ruhum sayesinde bu günlerde gözlemlediğim ve deneyimlediğim konuları kaleme almakla meşgulüm. Sizlere yazılarımda bol bol bilgilenme ve aydınlanmalar diliyorum...

Bir Yorum

Yorum Yap

Web Site İçi Kaynakça

  1. Web Site İçi Kaynakça:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

psikolog kimdir kapak

Psikolog Kimdir?

psikoloji tarihi kapak

Psikoloji Tarihi ve Gelişimi