Yayın İlkeleri logoGo Psikoloji; araştırma yazıları, düşünce yazıları, çeviri yazıları ve çerez yazıları gibi pek çok başlıkta içerik üretmektedir ve yazılarını yayınlayarak daha çok kitleye ulaşmak isteyen tüm yazarlara fırsat sağlayarak ücretsiz editoryal destek, dijital güç ve yayın imkânı sunmaktadır. Eğer siz de yazınızın Go Psikoloji’de yer almasını istiyorsanız bize sosyal medya hesaplarımızdan, info.gopsikoloji.com  adresinden veya BURAYA TIKLAYARAK bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Go Psikoloji’de yer alan araştırma, düşünce, çeviri ve çerez yazılarında yayınlanmadan önce ve sonra uyulması gereken yayın ilkeleri mevcuttur;

 1. Güven: Genel tavırlarımızla toplumun, yayınlarımızla okurlarımızın ve ziyaretçilerimizin güvenini kazanmak en önemli değerimizdir.
 2. Saygı ve Propaganda: Bir kişi, grup ya da tüzel kişiliği hedef alarak nefret söyleminde bulunulamaz ve yayınlanamaz. Web sitemizde gündemde olan ve tartışılan konuları dini ve siyasi unsurlardan uzak olmalı ve işimiz olan bilim ve psikoloji alanında odaklanmalısınız. Popüler gündemde olan her türlü bu tür içerikler yazarlara geri gönderilecektir. Toplumu kin ve nefrete teşvik edecek şekilde dini ve ahlaki konularda yazının yayına çıkılması izin verilmez. Milli birliğimizi bozacak yayınlara izin verilmez.
 3. Eşitlik: Din, dil, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, yaş, eğitim, sosyal ve ekonomik statü fark etmeksizin halkın her kesimine hitap edecek nitelikte yayınlara sahip olunmalı ve yayınlanır.
 4. Kopya: Tüm yazı ve içeriklerde yararlanılan kaynakların belirtilmesi zorunludur. İntihal ve başka bir web sitesinden kopyalamak yayınlanamaz ve yasaktır. (İntihal %40 özgün üzerinde olmak zorundadır.)
 5. Özgünlük: Her yazarın özgün içerik üretmesine ve araştırma yapmasına yer verilir. Yetersiz veya emin olamadığınız bilgileri kaleme almamalı veya paylaşmamalısınız.
 6. Etik Ahlak: Yayın ilkelerimiz bireye, etik yönetmeliğin önemli yapı taşları olan yarar sağlama, zarar vermeme ilkelerine bağlıdır.
 7. Gerçek ve Teori: Aktarılan bilgi hangi alana ait olursa olsun bilimsel olmak veya teorilerle beslenmek zorundadır ve yer alan gerekçelendirmeler gücünü literatürden alır.
 8. Bilgi: Bilimsel bir içerik söz konusu ise öğrenmeye güdülenmiş okurun motivasyonu; ileri okuma, izleme önerisi ve kaynakçalarla desteklenir. Yazarlarımızdan bilinmeyen kelime bolluğunda değil okurun anlayabileceği şekilde yazmaları beklenmektedir.
 9. Farkındalık: Sunduğu bilgi ile toplumu bilinçlendirme, farkındalık kazandırma ve ilgili noktalara dikkat çekme amacı taşıyabilir.
 10. Mutluluk: Eğlenirken öğrenmenin mümkün olduğuna inanmalı ve yazarlık görevini mutlu bir geçirmelidir. Kendi hayatından ve yaşamına zarar vermeden bu sorumluluğunu severek yapmalıdır.

Yazım ve Yayın Kuralları

 1. Yazar yazısının yazım sürecine girmeden web sitesine konu bildirmeli ve diğer yazarların konu bildirimlerini takip etmelidir.
 2. Yazı yazma hakları, tüm konu bildirim bölümünde yer alan tarih ve saat baz alınarak bakılır ve çakışmakta olan iki aynı konu yapılacak işlem ilk kimin bildirdiğine bakılmaktadır.
 3. Konu bildirimleri her 2 hafta bir silinmekte ve yenilenmektedir.
 4. Konu bildirimleri 2 haftalık yazı sürecinin ilk haftası en geç birinci haftanın cumartesi gecesine kadar yapılmalıdır.
 5. Yazı gönderme işlemi 2 haftalık yazı sürecinin en geç ikinci haftanın cumartesi öğlen vaktine kadar gönderilmelidir.
 6. Yazarlarımız kılavuzları okumalı ve izlemelidir.
 7. Yazılarınız Giriş, Gelişme ve Sonuç paragraflarını içermelidir.
 8. Paragraf nizamı en fazla 5-6 satır tutulmalı, uzun paragraflardan kaçınılmalıdır.
 9. Yazım ve imla kurallarına dikkat etmeli ve editörlerin tavsiyelerini dinlemelidir.
 10. Ana anahtar kelimesini belirlemeli ve bu kelimeyi ilk paragrafında ve ana başlığında kullanmalıdır.
 11. Yazı sonunda anahtar kelimelerini ve kaynakçasını belirtmelidir.
 12. Kaynakça Apa kurallarına uygun şartlarda belirtilmelidir. Kaynakça nasıl belirtilir yazısını tıkayarak okuyabilirsiniz.
 13. Yayın ilkelerine uymalı ve bunun dışına çıkmamalısınız.
 14. Yazınızda herhangi bir reklam ve tanıtım yapmamalısınız.
 15. Yazılarınızda objektif olmalı ve taraf tutmamalısınız.
 16.  Yazım dili sade, anlaşılır ve net olmalıdır.
 17.  Farklı kaynaklardan edinilen içerikleri kaynaksız yayınlanmak yasaktır.
 18. İçerik konularında fikir çeşitliliği misyonuyla çoklu katılım gerçekleştirilmelidir.

Go Psikoloji Yayın Platformunda Yer Alan Tüm Yazılar Tüm Haklarıyla Web Sitesine Aittir, Çoğaltılamaz ve Kopyalanamaz.